استانداردهای ترمووود

استانداردهای ترمووود

استانداردهای ترمووود در خصوص ترمووود یا چوب گرمادیده یکی از انواع چوبهای فرآوری شده است که استفاده از آن به خاطر ویژگیهای مثبت فراوانی که این چوب از خود نشان داده, بسیار افزایش یافته است. هدف از تولید ترمووود افزایش و بهبود دوام, پایداری و کارایی چوب طبیعی میباشد البته در خصوص استانداردهای ترمووود و در طول فرآیند ترمو شدن ظاهر چوب نیز تغییر کرده و علاوه بر بهبود ویژگیهای چوب, ظاهر چوب نیز بهبود می یابد. در طی فرآیند ترمو شدن چوب, تقریبا تمام مشخصات فنی ترمووود و ظاهری چوب دستخوش تغییر میشوند, این تغییر در خصوص استانداردهای ترمووود برای برخی از ویژگی ها بسیار چشمگیر و برای برخی دیگر بسیار ناچیز است.

در خصوص استانداردهای ترمووود اصلاح چوب و تغییر مداوم چوب با توجه به اصلاح چوب برای افزایش دوام آن در برابر حمله قارچی و همچنین افزایش پایداری و مقاومت ابعادی آن است. روش ها شامل اصلاح حرارتی و شیمیایی و همچنین رسوب رزین ها است. اصطلاح صحیح از نظر حرفه ای الوار اصلاح شده از نظر حرارتی است که از نظر فنی به اختصار ترموووود نامیده می شود. چوب حرارتی مترادف استفاده می شود ، اما تعریف نشده و اختصاصی نیست. ترمووود علامت تجاری برای رویه ها و محصولات انجمن بین المللی ترمووود است. مبنای هنجاری ترمووود مشخصات فنی اروپایی الوار اصلاح شده حرارتی – تعاریف و خصوصیات” است.

یکی از استانداردهای ترمووود در خصوص چوبی است که در دمای معمول ۱۶۰ تا ۲۳۰ درجه در غلظت کاهش یافته و تصفیه شده و خصوصیات آن در کل تقسیم برش به طور دائمی تغییر کرده است. اصلاح حرارتی یک تجزیه در اثر حرارت بخشی کم اکسیژن است که این منجر به تغییر ترکیب شیمیایی الوار ، دقیق تر از دیواره سلول می شود: تخریب همی سلولزها (از ۱۴۰-۱۵۰ درجه سانتیگراد) ، α سلولز (بالاتر از ۱۵۰ درجه سانتیگراد) ، تخریب و بازسازی جزئی لیگنین ( افزایش نسبت نسبی لیگنین) ، اخراج لوازم فرار (رزین ها و غیره). به عنوان مثال ، اسیدهای آلی به عنوان محصولات تجزیه کننده ظاهر می شوند. مقادیر pH کاهش می یابد. یک اثر قابل توجه کاهش واضح تعداد گروههای OH (گروههای هیدروکسیل) است.

در خصوص استانداردهای ترمووود چوب به عنوان یک محصول نیمه تمام نتیجه تولید ترمووود, چوب گرد و اره ای اصلاح شده است. ترمووود با گونه های چوبی ، درجه بندی ، سازنده آن و مراحل درمان مشخص می شود و مشخصات خاص دارد. به طور کلی ، استانداردهای ترمووود را می توان به عنوان “گروهی از گونه های چوبی” ذاتی و خاص را به عنوان “گونه های چوبی” که از نظر فنی تولید می شود ، در نظر گرفت که در مقایسه با چوب طبیعی ، ترمووود با افزایش مقاومت در برابر قارچ های مخرب چوب ، با بهبود ثبات ابعادی ، پایین تر تشخیص می دهد رطوبت های تعادل و همچنین سایه های رنگ تیره تر به عنوان یک قاعده ، شدت فزاینده در تیمار اصلاح (سطح دمای بالا) منجر به کاهش پایداری می شود.

 

مجموعه استانداردهای ترمووود و نیز مشخصات فنی ترمووود و به طور کلی چوب ها را میتوان به دو دسته کلی تقسیم نمود :

♦ مقاومت ترمووود در برابر شرایط محیطی و بیولوژیکی

ویژگی ها و مقاوت های مکانیکی ترمووود

مجموعه پاکاوود در ادامه استانداردهای ترمووود را در هر در گروه ذکر شده مورد بررسی قرار میدهد.

 

ترمووود نما استانداردهای ترمووود

ترمووود نما

مقاومت ترمووود در برابر شرایط محیطی و بیولوژیکی :

۱٫ ثبات و پایداری ابعاد

در خصوص استانداردهای ترمووود یکی از مهمترین پارامترهایی که در فرآیند ترمو شدن چوب افزایش یافته و بهبود پیدا میکند ثبات و پایداری چوب است, ترمو شدن سبب کاهش تنشهای داخلی چوب شده و ثبات چوب را افزایش میدهد همچنین در این فرآیند پتانسیل چوب جهت تابیدگی و پیچ خوردن کاهش معنی داری پیدا کرده و ثبات چوب افزایش می یابد.

با توجه به این که رابطه مستقیمی بین رطوبت نسبی چوب با ثبات و پایداری ترمووود وجود دارد در این مورد کاهش شدید رطوبت نسبی ترمووود نسبت به چوب معمولی نیز به افزایش ثبات و پایداری چوب کمک فراوانی به داشتن استانداردهای ترمووود میکند. 

۲٫ دوام در برابر شرایط بیولوژیکی

برای رسیدن به استانداردهای ترمووود چوبها در طی فرآیند ترمو شدن مواد قندی و نیز بخش زیادی از رطوبت را از دست میدهند. از بین رفتن مواد غذایی چوب, ترمووود را نسبت به قارچ ها و باکتری ها مقاوم میکند, عدم وجود مواد قندی و رطوبت سبب میشود که ترمووود محیطی مناسب برای رشد و تکثیر قارچ ها و باکتری نباشد, همچنین ترمووود نسبت به سوسک های چوبخوار و پوسیدگی های محیطی نیز بسیار مقاوم است و جمع عوامل یاد شده سبب میشود که ترمووود دوامی بسیار بالاتر و بیشتر از چوب های معمولی داشته باشد و در مورد بحث استانداردهای ترمووود علاوه بر موارد یاد شده, چوبهای ترمووود نسبت به جلبکهای سطحی نیز مقاوم هستند.

برای استانداردهای ترمووود, دوام چوب بهتر است در فضای باز آزمایش شود. با مقایسه زمان قرار گرفتن در معرض (مدت زمان تخریب) آزمایش و چوب مرجع ارزیابی می شود. گونه های چوبی با دوام کمتر به عنوان چوب ارجاع عمل می کنند. از چوب درخت کاج برای آزمایش چوب مخروطیان و از راش اروپایی برای آزمایش چوب برگریز استفاده می شود. آزمایش در فضای باز چندین سال طول می کشد. بیشتر آزمایش های کوتاه مدت آزمایشگاهی (مدت زمان آزمایش حدوداً پنج ماه) امکان درجه بندی مقدماتی را در کلاس های دوام فراهم می کند. تست آزمایشگاهی در شرایط مطلوب برای رشد قارچ انجام می شود. آزمایش بازیدیومیست با استفاده از چندین قارچ آزمایشی که به عمد به نمونه های آزمایش چوب تزریق می شود ، انجام می شود. برای آزمایش میله نرم ، نمونه های آزمایش شده در بستر خاک قرار می گیرند.

۳٫ عمر مفید (دوام در برابر شرایط پر خطر)

از استانداردهای ترمووود بررسی دوام آن در برابر شرایط پر خطر میباشد, میزان دوام این چوبها در شرایط پرخطر و نیز عمر مفید چوبها در هنگام اجرا و استفاده میباشد به طور مثال برای مناطقی که چوب دارای پوشش بوده و بالاتر از سطح زمین قرار میگیرد باید با توجه به استانداردهای ترمووود به طور کامل از شرایط آب و هوایی محافطت شود و در معرض رطوبت قرار نگیرند و یا در مثالی دیگر این که ترمووود ها و یا چوهایی که به عنوان نما در ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند از نظر عمر مفید و شرایط مقاومت, ثبات و پایداری بالایی در برابر رطوبت دارند.

۴٫ رنگ طبیعی ترمووود

در خصوص استانداردهای ترمووود, رنگ ترمووود با توجه به نوع چوب, دما و نیز مدت زمانی که چوب درون کوره قرار دارد تعیین میشود و هرچه دما و زمان برای فرآیند تولید ترمووود بیشتر باشد, رنگ ترمووود تیره تر خواهد بود.

در مورد رنگ طبیعی ترمووود توجه داشتن به این نکته که اشعه UV خورشید میتواند در بلند مدت رنگ ترمووود را تغییر بدهد و ترمووود را به رنگ خاکستری و یا نقره ای تبدیل کند و برای جلوگیری از این تغییر و داشتن استانداردهای ترمووود حتما باید از پوشش های محافظ برای ترمووود در بازه زمانی مناسب و مشخص استفاده شود.

رنگ طبیعی ترمووود استانداردهای ترمووود

رنگ طبیعی ترمووود

 

۵٫ مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی

یکی از مهمترین آزمون ها و استانداردهای ترمووود, آزمون مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی است. در مورد چوبهایی که اصلاح حرارتی در مورد آنها اتفاق افتاده است و یا ترمو شده اند این آزمون به دو روش صورت میگیرد, روش اول قرار دادن چوبها برای حداقل یک سال در شرایط طبیعی است و در روش دوم که روش آزمایشگاهی و دقیق تر میباشد, با قرار دادن چوبها به مدت یک هفته در دستگاه شبیه ساز, میزان مقاومت ترمووودها در برابر شرایط آب و هوایی مورد سنجش قرار میگیرد.

این آزمون به دو صورت انجام میگیرد : مورد اول اینکه مقاومت ترمووود را بدون داشتن پوشش سطحی در برابر شرایط آب و هوایی سنجیده میشود و مورد دوم اینکه مقاومت ترمووود را با پوشش سطحی (رنگ , لاک محافظ) در برابر شرایط آب و هوایی امتحان میکنند.

ویژگی ها و مقاوت های مکانیکی ترمووود :

۱٫ چگالی

یکی از استانداردهای ترمووود که مورد بررسی قرار میگیرد چگالی آن است, چگالی چوب ترمووود نسبت به چوبهای معمولی کمتر است و دلیل آن کاهش رطوبت نسبی و و از بین رفتن صمغ چوب و نیز اصلاح ساختار مولکولی چوب میباشد و با توجه به این که گونه های مختلف چوب طبیعی چگالی های متفاوتی دارند نمیتوان عدد ثابتی را برای چگالی در نظر گرفت اما نکته مهم این است که در خصوص استانداردهای ترمووود میزان چگالی در چوب ترمو شده نسبت به چوب طبیعی به طور معمول حدود ۱۰% کمتر است.

۲٫ قدرت نگهداری پیچ و میخ

در خصوص بحث استانداردهای ترمووود و با توجه به تغییراتی که در تراکم و نیز ساختار سلولی چوب ترمو رخ میدهد, قدرت نگهداری پیچ و میخ در این نوع چوب به طور متوسط حدود ۲۰% کمتر از چوبهای طبیعی میباشد و همچنین مقاومت خمشی چوب ترمووود نسبت به چوب معمولی کمتر است.

۳٫ میزان سختی و مقاومت فشاری

میزان سختی چوبی که ترمو شده است از چوب طبیعی بیشتر است ولی گاهی این میزان بسیار کم بوده و قابل چشم پوشی میباشد اما باید این نکته مهم را مد نظر داشت که میزان سختی چوب در اثر فرآیند ترمو شدن نباید به هیچ وجه کاهش داشته باشد و همچنین مقاومت فشاری در چوب ترمو شده از چوب طبیعی بیشتر است.

۴٫ هدایت حرارتی

در بحث استانداردهای ترمووود, هدایت حرارتی چوب ترمووود در مقایسه با چوب معمولی تا ۲۰% کاهش پیدا میکند و همین ویژگی سبب میشود که ترمووود گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در فضاهایی نظیر سونا , حمام و ….. باشد.

۵٫ تورم ناشی از رطوبت

عملکرد چوب ترمووود در برابر رطوبت از مهمترین استانداردهای ترمووود میباشد, چوب ترمو شده نسبت به چوب معمولی عملکرد بسیار بهتری در برابر رطوبت دارد بنابراین مقاومت بیشتری در برابر تورم ناشی از رطوبت از خود نشان میدهد.

۶٫ انتشار بو و خارج شدن صمغ

در بحث استانداردهای ترمووود, ترمووودها به طور کلی هیچگونه صمغ و یا به اصطلاح شیره ای از خود بیرون نمیدهند و نیز با توجه به آزمایشات گوناگون, عدم انتشار هر نوع گاز سمی توسط ترمووودها نیز اثبات شده است البته که ترمووود بوی مخصوص به خود را دارد که هیچگونه مواد مضر و سمی در این بو وجود ندارد.

برای مشاهده بیشتر نمونه های اجرایی و مطالب دیگر, صفحه اینستاگرام ما را مشاهده فرمایید : pakawood

 

 

 


ارسال دیدگاه