تایل ترمووود

تایل ترمووود

اهمیت استفاده از تایل ترمووود در انواع طراحی های فضای داخلی و بیرونی باعث شده که از دهه های قبل ، طراحان و معماران ساختمان در طراحی های خود از متریال های نوین برای کفپوش استفاده کنند و با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشر در فرآوری عناصر طبیعت ، هم اکنون در بیشتر طراحی های ساختمان , باغ و ویلا از چوب فرآوری شده به عنوان تایل ترمووود برای کف محیط نیز استفاده می کنند .

نوع دیگری از کفپوش های ترمووود که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و به نوعی جایگزین کفپوش های الواری ترمووود شده اند استفاده از تایل ترمووود است . این نوع از کفپوش ها به دلیل داشتن زیر سازی پلاستیکی متصل شده به چوب نیازی به تهیه پروفیل های آهنی ندارد .

مجموعه پاکاوود با اخذ همکاری از شرکت های برتر تولید کننده گرانول های درجه ۱ ، اقدام به تهیه گرانول های زیره تایل ها در ابعاد ۲۷٫۵ در ۲۷٫۵ ، ۳۰ در ۳۰ و ۴۰ در ۴۰ نموده که به دلیل نرمی و منعطف بودن آن در هنگام استفاده کاملا بی صدا می باشد .

ترمووود های اجرا شده به روی زیره های پلاستیکی از نوع درجه ۱ در ضخامت های ۱۹ میلیمتر و ۲۶ میلیمتر بودخ که به وسیله پیچ بر روی تایل های پلاستیکی و در ابعاد مختلف و طرح های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

تایل ترمووود از پر طرفدارترین متریال‌های پوشش کف بالکن‌های میباشند , این تایل ها، دارای مزیت هایی هستند که به استفاده هر چه بیشتر از آنها کمک شایانی کرده است.

در حال حاضر این تایل ها از پرفروش ترین کف پوش های چوبی میباشند.

امروزه در معماری پیشرفته شاهد تغییرات بسیاری در استفاده از متریال های ساختمانی هستیم که یکی از آنها استفاده از تایل ترمووود در انواع طرح های کفپوش مانند میباشد که به تازگی جایگاه ویژه ایی در میان متریال های ساختمانی پیدا کرده است.

 

کفپوش تایل ترمووود تایل ترمووود

کفپوش تایل ترمووود

 

تایل ترمووود محصولی کاملا طبیعی بوده و عاری از مواد شیمیایی میباشد به همین علت در بسیاری از منازل شاهد حضور این متریال بسیار جذاب هستیم که در هر بخشی از ساختمان به شکل ها و طرح های گوناگون به نمایش گذاشته شده است که عمده مصرف آن در روفگاردن , تراس و کف بالکن یا پاسیو و به طور کای در تمامی کف سازی ها دیده میشود.

در ابتدا ورود ترمووود به بازار هنوز مدل های کاربردی آن و یراق آلات بخصوص آن به بازار نیامده بود ولی در مدت زمان خیلی کوتاه شاهد رشد چشم گیر مصرف این متریال در مدل ها و تنوع های بسیار بالا بوده ایم تایل ترمووود یکی از ویرایش های جدید در محصولات ترمووود بوده است به طوری که مورد توجه بسیاری از کاربران این محصول شده است.

فوآید استفاده از تایل ترمووود در صنعت ساختمان سازی

تایل ترمووود به دلیل طبیعی بودن ۱۰۰% خود جایگاه ویژه ایی میان بقیه متریال ها برای ساختمان پیدا کرده است به طوری که جایگزین متریال هایی چون سنگ . فلز . سرامیک و دیگر متریال های موجود از قبل در بازار شده است به طوری که در بیش از ۸۰% از ساختمان های نوساز و تازه ساز حضور این متریال به خوبی حس میشود , ترمووود در فرآیندی کاملا طبیعی و عاری از مواد شیمیایی در اثر گرما و حرارت و بخار تولید میشود به طوری که عمر چوب فرآوری شده به ۲۰ برابر میرسد و در حین زیبایی به یکی از متریال های سخت تبدیل شده است و به راحتی قابل آسیب پذیری نمیباشد.

چند مورد از مزایای استفاده از تایل ترمووود :

• انجام تغییرات و اصلاح آسیب رسانی به سیستم آب بندی.
• حذف مصالح فلزی و مصرفی.
• حذف هزینه سنگین جوشکاری و برش.
• در صورت آشنایی اندک با تکنیک برش چوب، حذف کامل هزینه دستمزد.
• تنوع رنگ محصولات.
• سرعت بالا نصب.
• امکان جمع آوری و نصب مجدد و یا نصب در محل دیگر.
• ترکیب با انواع کف‌پوش‌های زینتی مانند گابیون‌ها و چمن مصنوعی.

تایل ترمووود چیست ؟

در ابتدای مقاله همانطور که گفتیم امکانات و یرآق آلات مخصوص ترمووود هنوز به مرحله عرضه نرسیده بود که چندی بعد با ورود یرآق آلات به خصوص و متریال های ترکیبی, تحولی عظیم در صنعت ترمووود رخ داد به طور مثال زیره پلاستیکی یکی از این متریال های ترکیبی تایل ترمووود بود که با استفاده از یک زیره پلاستیکی در ابعاد گوناگون به عنوان زیر کار و محل نصب چوب کاربرد پیدا کرد, این زیره های پلاستیکی با استفاده از قالب های صنعتی ریخته گری میشوند و همگی به صورت یک قالب تولید میشوند و به صورت مشبک های داخلی با استفاده از پایه در تقاطع این خطوط وزن موجود را به صورت یکنواخت تحمل میکنند و شما در حین راه رفتن هیچ تغییری در تایل حس نمیکنید.

زیره پلاستیکی مخصوص تایل ترمووود تایل ترمووود

زیره پلاستیکی مخصوص تایل ترمووود

 

 

پیچ های نصب تایل ترمووود

برای اتصال ترموود ها به زیره های پلاستیکی از پیچ های گالوانیزه ضد زنگ و مخصوص چوب استفاده میشود و با توجه به آبخور بودن جایگاه پیچ ها در تایل ترمووود حتما توصیه میشود از پیچ های گالوانیزه و ضد زنگ استفاده شود.

 

پیچ مخصوص تایل تایل ترمووود

پیچ مخصوص تایل

کاربرد های تایل ترمووود :

امروزه از ترمووود برای کف بالکن ها و سرویس ها در ساختمان و همچنین برای کاور کردن محوطه دور استخر ها کاربرد دارد.

از موارد کاربرد تایل ترمووود این است که میتوان این محصول را در روف گاردن،کناره های استخرها،کف سرویس ها،بالکن, تراس و حیاط ویلا استفاده کرد. در مکانهایی که رفت و آمد زیاد می باشد و در مکانهایی که وسایل با پایه های تیز روی کف قرار می گیرد  بهتر است از این نوع تایل استفادشود.
تایل ترمووود یا کفپوش ترمووود چوبی دکینگ پرتابل یکی از محصولات بسیار زیبا و مقاوم برای کف می باشد که با توجه به مکان مورد استفاده در ابعاد گوناگون و گونه های کاج و زبان گنجشک(ASH) موجود می باشد. این محصول دارای یک زیره پلاستیکی می باشد که چوب های ترمووود از جنس PINE یا ASH برروی تایل نصب می شوند, این محصول نیاز به زیرسازی و پیچ ندارد لبه های تایل در داخل هم به راحتی قفل شده و این امکان را فراهم می سازد که آن را به هر مکانی که مد نظر باشد منتقل کرد.

تایل ترمووود با توجه به این مزیت که به راحتی در محل مورد نظر نصب میشود و به صورت کیلیک فاق و زبانه شکل داخل هم دیگر قفل میشوند و نصب و جمع آوری راحتی دارن مورد توجه بسیاری از کاربران این متریال قرار گرفته است, همچنین دیگر مزیت این محصول این است که به علت اینکه در محل قرار گرفتن خود نصب نمیشود باعث آبند ماندن محل قرار گرفتن خود میشود که این امر هم باعث توجه بسیاری از کاربران این متریال قرار گرفته است همچنین دیگر فواید این محصول جمع کردن آن و اجرا در محل دیگری میباشد که مورد توجه مشتریان عزیز قرار گرفته است.

کاربرد تایل ترمووود معمولا در کف است که به شما این امکان را میدهد تا در کف سازی اکثر محیط ها بتوانید از آنها استفاده کنید. برای درک بهتر کاربرد تایل های ترمووود در کف ، برای شما چند مثالی را می آوریم :

تایل ترمووود در تراس : در این زمینه تراس خانه های زیادی موجود میباشند که ممکن است برای آنها تایل های ترمووود طرحی خاص را ایجاد کند اما در اکثر مواقع پیش آماده است که مشتریان ما برای تراس شان از تایل های ترموود استفاده کرده اند و از نتیجه کارشان هم به شدت خوشحال و راضی بوده اند. شاید جالب باشد ولی حسی که از استفاده تایل ترمووود برای تراس، دریافت میکنید، حس زیبایی است که در کف تراس خود از چوب های طبیعی استفاده کرده اید حتی در صورتی که بخواهید زیر آن تایل ها را تمیز کنید، خیلی راحت و آسان میتوانید آن کار را انجام دهید.

تایل ترمووود در محوطه داخلی : در مورد تایل ترمووود در تراس ، ما به شما گفتیم که تایل های ترمووود برای اکثر مواقع میتوانند در طرح های اولیه هم به اندازه کافی برای کف طراحی خاصی را اییجاد میکنند.
تایل ترمووود در محوطه های داخلی معمولا با طرح های مختلف استفاده میشوند که این امکان را میدهد تا بتوانید از ایده های خود در نحوه قرارگیری شان و یا طرحشان به صورت کامل استفاده کنید.

تایل ترمووود برای پشت بام :

تایل های ترمووود در پشت بام ها نیز به خوبی به کار برده میشود و همچنین در طرح های رویایی میتوان از آن ها در پشت بام استفاده کرد. برای پشت بام معمولا محصولات مختلفی وجود دارد که از آن ها استفاده میکنند و برای همین منظور یکی از محصولات پر طرفداری که در پشت بام از آن استفاده میکنند ، تایل ترمووود میباشد.
گاهی تایل ترمووود را به صورت خالی و بدون ترکیب با محصولات دیگری ، در کف پشت بام ها استفاده میکنندو یا به صورت ترکیبی با محصولات دیگر که زیبایی خاصی دارند.

اجرای تایل ترمووود نیز امری مهم است که باید در آن نیرویی متخصص و حرفه ای حضور داشته باشند اما نصب تایل های ترمووود به طور کلی کار سختی نیست برای فضا های ساده و بدون دردسر، ولی برای فضا هایی که دارای موضوعات مختلفی میباشد و فقط نصاب متخصص میتواند آن موضوعات را حل کند ، بهتر است که کارفرما تایل های ترمووود را نصب نکند.

رنگ مخصوص تایل ترمووود :

برای بهتر دیده شدن بافت چوبی که از آن در ساخت تایل ترمووود و ماندگاری بیشتر و زیبایی چوب استفاده میشود، میبایست تایل ترمووود را با رنگ های مخصوص ترمووود پوشش دهید البته نکته بسیار مهمی که در هنگام پوشش رنگ باید مد نظر گرفت این است که در تایل ترمووود به دلیل چپ و راست چیدن تایل ها موقع نصب در آخر شما شاهد تیره روشنی یا به اصطلاح ( سایه روشن) تایل ترمووود خود خواهی بود که بنا به نظر اکثر مشتریان عزیز این مورد نیز زیبایی چند برابر به تایل ها میدهد.

یکی از محصولات مهم چوب های ترمووود تایل ترمووود میباشد که میتوانید در هر زمینه که در کف کاربرد داشته باشند استفاده کنید, تایل ترمووود برای کسانی که به دنبال طرحی خاص برای محیط های داخلی خود اعم از محل کار یا خونه خود هستند، بسیار مناسب و خوب است که میتوانید از آن ها در این زمینه ها استفاده کنید.

تایل های ترمووود محصولی خاص و جالب از چوب های ترمووود میباشد که در انواع مختلف و سایز های متفاوت در کف انواع محیط ها کاربرد دارد, تایل ترمووود محصولی خاص و ایده آل برای کسانی است که به دنبال طرح های حرفه ای هستند و میتوانید برای محیط های کف استفاده کنید.

 

تایل ترمووود رنگ شده تایل ترمووود

تایل ترمووود رنگ شده

انواع تایل ترمووود :

تایل های ترمووود با چوب های ترمووود موجود در بازار که تولید میشود ، در سه نوع یافت میشود

که عبارتند از نوع : فنلاندی – خارجی – ایرانی

برای خرید تایل ترمووود موورد نظر می بایست این را نیز در نظر بگیرید که برای چه جایی و چه نوعی از تایل های ترمووود را خریداری میکنیم, زیرا کیفیت چوب های ترموودی که در تایل ها به کار برده شده است با هم متفاوت است و بر اساس همین موضوع ، قیمتشان نیز با هم تفاوت خواهد داشت.

تایل های ترموود ایرانی – خارجی – فنلاندی هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که استفاده از آن ها را در زمینه های مختلف محدود کرده است.

تایل های ترموودی که با چوب ترمو خارجی و فنلاندی درست شده اند ، دارای کیفیتی بالا هستند و محدودیتی در استفاده ندارند ولی تایل های ترموودی که با چوب ترمو ایرانی درست شده اند ، دارای کیفیت نسبتا پایین هستند که در محیط های دارای عوامل مخرب، مناسب نیستند اما مجموعه پاکاوود با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا اقدام به تولید تایل ترمووود مرغوب و قابل رقابت با نمونه های خارجی نموده است و از این حیث گام بلندی در این عرصه برداشته است تا خیال مشتریان عزیز را در خصوص کیفیت و موجودی محصول راحت کرده باشد.

برای مشاهده بیشتر محصولات و فروش تخصصی تایل ترمووود در مجموعه پاکاوود, کافیست تا در صفحه رسمی پاکاوود در اینستاگرام همراه ما باشید : pakawood

 

 

 

 

 

 

 

 


ارسال دیدگاه