نمای ترمووود

نمای ترمووود

ترمووود چوبی است که با به کار گیری روش های طبیعی ،گرما و بخار حاصل می شود .تغییرات گرمایی مشخصه های فنی چوب را تغییر می دهد.

هم چنین این چوب غیر سمی است و ماندگاری بالا در برابر هرگونه آسیب  را دارد.
این چوب ها در شرایط هوایی متفاوت در محیط های داخلی و خارجی نیز به کار گرفته می شوند .

پیدا کردن شرکت مناسب جهت خرید چوب با کیفیت و دارای هولوگرام مستلزم حضور آن شرکت در عرصه بازارهای سنتی و مدرن و تجارت الکترونیک است.طراحی سایت انجام شده برای آن شرکت باید گویایی لازم را داشته باشد و بازریابی آنلاین وdigitalmarketing مناسب بتواند انواع چوب ها و محصولات را به مشتریان مربوطه معرفی کند.

طبقه بندی چوب ترمو

دو نوع ترموود وجود دارد:
چوب های سخت و نرم به دلیل ویژگی متفاوتشان دسته بندی مجزایی دارند .
چوب ترمو اصیل دو نوع دسته بندی متفاوت دارند .

چوب های ترمو S

چوب های ترمو D

داشتن بیش از دو دسته بندی برای چوب های ترمومعقول نمی باشد زیرا با افزایش دما خاصیت چوب کاهش پیدا می کند.هنگامی دمای مورد نظر از ۲۰۰ درجه ی سانتی گراد تجاوز کند ماهیت چوب نیز به سرعت افزایش پیدا می کند.در به کارگیری دسته های متفاوت ریسک ترکیب ماهیت دسته بندی چوب های متفاوت وجود دارد .دمای ۲۱۵درجه ی سانتی گراد به عنوان بیشینه ی دما برای ترمو وود کافی است اما این دما به اندازه ای بالا نیست که بر ساختار چوب تاثیر بگذارد .
در دسته بندی استاندارد چوب های حرارت دیده آماس و آب رفتگی چوب به علت رطوبت ،تغییر رنگ و ماندگاری زیست شناسی از مشخصه های اصلی به شمار می آید .

نمای ترمووود

ترمووود THermo-S

حرف sدر واژه حرارت دهی sبه معنای مقاومت در برابر تغییرات شیمیایی است .در کنار ظاهر ،ماندگاری و مقاومت ویژگی دیگر است که در کارایی نهایی محصول در نظر گرفته می شود .میانگین میزان آماس و تحلیل چوب به علت رطوبت در حدود ۶الی ۸درصد می باشد .این دسته طبق استاندارد EN113ازماندگاری نسبی در برابر هر گونه آسیب برخوردار است .
کاربرد این ترموود به قرار زیر است:

چوب نرم

اجزای ساختمانی

تجهیزات در شرایط خشک

اثاثیه در شرایط خشک

اثاثیه

تجهیزات باغ

نیمکت های سونا

اجزای در و پنجره

چوب های سخت

تجهیزات منزل

کف کشی ها

ساختار سونا

تجهیزات باغ

ترمووود THERMO-D

حرف Dدر THERMO-Dبه معنای ماندگاری بالا است .در کنار ظواهر، ماندگاری بالای چوب مشخصه ای اصلی در کاربرد نهایی محصول است .میزان آماس و تو رفتگی به علت رطوبت در THERMO-Dدر حدود ۵الی ۶درصد است .این نمونه طبق استاندارد EN113دسته بندی شده است .
کاربرد این ترموود به قرار زیر است:

روکش کاری

درب های خروجی

شاترها

ساختارهای محیط زیستی

تجهیزات سونا و حمام

کف کشی ها

تجهیزات باغ

چوب سخت HERMO-D
کاربرد نهایی این نوع چوب همانند چوب THERMO-Sمی باشد.چنانچه رنگ تیره مد نظرتان می باشد باید از THERMO-Dاستفاده کنید

نمای ترمووود


ارسال دیدگاه